Gastronomia

Jedzenie jest centralnym elementem gobelin kultury Carioca odgrywa ważną rolę w życiu rodzinnym i interakcji społecznych, a świadczy o historycznym rozwoju miasta.


W klejnoty gastronomiczne barów, restauracji i stoły obiadowe stanowią bogaty, eksperymentalną i kulturowo przyjazną społeczeństwu. I LOVE RIO odkrywa niektóre z najlepszych kuchni serwowane w restauracji na terenie miasta, z zamożnych dzielnic do faveli. Historia i rozwój fundamentalnych potraw Carioca są zbierane i prezentowane obok siebie uprzywilejowane poufnych wiedzy i wskazówek.


image

Geneza, tradycje i kultury kulinarnej


Menu metropolita Rio de Janeiro jest w dużej mierze produktem ważnej roli, jaką odegrał w miasto historii Brazylii, przyciąganie i jednocząc kultur z całego kraju oraz z resztą świata.

Rio de Janeiro jest oficjalnym stolicy cesarstwa i republiki na wieki i to jest stolicą gospodarczym i kulturalnym de facto Brazylii przez większość swojego istnienia. Jako takie, miasto gościł polityków, dyplomatów i tantiemy każdy zabierający różnych gustów i pragnień gastronomicznych, wpływających na dania kuchni lokalnej.

Podobnie, w wyniku handlu Rio zadowoleniem stały napływ kupców, imigrantów, polityków i podróżnicy z każdego miejsca na świecie - dziś, gastronomia w Rio jest wynikiem ich wkładów.

Wraz z tych wpływów, nowoczesna kuchnia Carioca zawiera również rodzime przyprawy i receptur, zmieszane z obu dawnych afrykańskich i tradycyjnych preparatów portugalskich tradycji kulinarnych. Wynikiem jest polepszenie konwencjonalnej receptury i tworzenia szerokiej gamy nowymi i unikalnymi naczynia, o silnym wpływie europejskiego.

Pozyskanie wpływy przyczyniły się liczne owoce, nasiona i orzechy nerkowca, takich jak, maniok, Taro, tamaryndowca, wiśnia, dłoni, jaboticaba, jambo, a sapodilla. Afrykanie byli za gotowanie w kolonialnej Brazylii, a one wprowadzone fasola, najbardziej typowe dania kuchni włoskiej, Cayenne, oliwa z oliwek, palm, suszone krewetki, bataty, okra, i różne zioła wykorzystywane do aromatyzowania - niektóre z tych oryginalnych afrykańskich przepisy są jeszcze przygotowane podczas ważnych lokalnych uroczystości, takich jak Zumbi dos Palmares dnia.

Gastronomia Carioca zawdzięcza Portugalii większość jego podstawowych przepisów europejskich na mięso i owoce morza, sałatki, zupy, desery i suchych słodycze - portugalski silnie promowane zużycia pszenicy i ryżu z wołowiny, jagnięciny, wieprzowiny, ryb, zup, owoców, i warzywa.


W ciągu miasta 450 lat istnienia, mieszkańcy Rio opracowali wspaniałą kulinarną flary, zawierające wpływów, smaki i tekstury z Afryki i Europy, takie jak feijoada, dorsza i wiele pysznych dań z północno-wschodniej Brazylii, dostosowując je do Pozyskanie gotowania składniki, takie jak maniok i kokosa. W ostatnich latach, zróżnicowany zakres międzynarodowych kultur kulinarnych zakorzeniły, takie jak japońskie sushi, meksykańskie empanadas i francuski krepa.


Od uroczych i wesołych barów zwanych sprzedaży comfort food "botecos" z wysokiej klasy eksperymentalnej, tradycyjne dania kuchni brazylijskiej płyt do egzotycznej kuchni międzynarodowej, są restauracje na terenie całego miasta, aby zadowolić każdego nastroju i podniebienia.

Globalizacja i niedawne Brazylijczyk boom gospodarczy jeszcze bardziej wzbogacony obcych kulinarne wpływy i zachowując swoją oryginalność, gastronomia Carioca ma teraz znacznie rozszerzona o kilka niezwykle skomplikowanych receptur. Dzisiejsza gastronomia osiągnęła takiego znaczenia w Rio, aby doprowadzić do powstania wielu corocznych festiwali i konkursów kulinarnych, takich jak Rio Festival Gastronómico, w Degusta Rio, i hosting Pasta Kongresu światów.

Kuchnia brazylijska jest teraz jednym z najbogatszych na świecie, a jednocześnie typowe potrawy regionalne mogą się znacznie różnić w całym terytorium Brazylii, w Rio de Janeiro feijoada wyróżnia się wraz z "leão Veloso zupy krewetek.


Feijoada, narodowe danie Brazylii osiągnął status najbardziej typowe danie krajowym i jest to najbardziej znana poza Brazylią i symbolem kuchni brazylijskiej.


Istnieją cztery główne rodzaje restauracji w Rio de Janeiro - rodizios, churrascarias, kilogramów i "a la carte". Biorąc pod uwagę każdy rodzaj żywności, każdy rodzaj restauracji oferuje unikalne podejście i doświadczenie w sposób dania serwowane są i cieszył.

Rodizios są niezwykle popularne zakłady gdzie cena ustalona jest naładowany i nieograniczone Kursy podawane są w tabeli bez dodatkowych opłat - napoje, kawę i desery są zwykle pobierane oddzielnie. Rodizios są naprawdę kochał w Rio, a nawet regularne restauracji może konwertować do rodizios w week-end: w rzeczywistości, kilka dobrze znane restauracje wysokiej klasy oferują obecnie rodizios w godzinach lunchu.

Typowe oferty Rodizio to pizzę, przekąski, dania z makaronu i mięsa. W obszarach turystycznych, takich jak Ipanema i Copacabana rodizios sushi są teraz bardziej dostępne. Rodizios może wahać się od bardzo prostych i niedrogich zajazdy do bardzo drogich i eleganckie restauracje.

Churrascarias to rodzaj Rodizio, ale specjalizują się w obsłudze mięsa, a ze względu na ich skrajnej popularności są zazwyczaj klasyfikowane jest klasą samą dla siebie - w tych restauracjach kelnerzy ciągle przychodzą do tabel i pokroić różne rodzaje mięsa bezpośrednio na płytach klientów , Czerwony i zielony papier jest podany sygnał do klientów, aby zasygnalizować kelnerzy się zachować lub przestają przychodzić.

Churrascarias również tabelę w formie bufetu, w którym klienci mogą samodzielnie służyć różne dodatkowe przystawki, takie jak warzywa, makarony, risotto, pieczywa, serów, wędlin, zup i przypraw. Churrascarias wysokiej klasy obejmują także ryby i sushi na stole w formie bufetu, - dla wegan, możliwe jest, aby towarzyszyć ich mięso kochających przyjaciół i cieszyć się pełną bezmięsne posiłki tylko z przystawkami. Churrascarias wysokiej klasy służą specjalne mięs, takich jak króliki i strusia bez dodatkowych opłat, ale te potrawy mogą nie być w menu i muszą być specjalnie poprosił o - napoje, kawę i desery nie są wliczone w cenę stałą i są ogólnie drogie w porównaniu do ceny kursów.

Kg znajdują się restauracje, w których klienci posługują się w głównej tabeli, a następnie zważyć ich talerze i się odpowiednio zafakturowane wagowych. Kilogramów często oferują szybkość "fixo", co pozwala na nieograniczone porcje po ustalonej cenie - normalnie wskaźnik ten nie jest wyraźnie widoczne lub reklamowane i musi być zapytał o. Najwięcej kilogramów mają podstawowe Churrascaria oraz oferuje spory wybór mięs. Kawałki te znajdują się zwykle oddzielnie od głównych tabel żywności i wędliny są cięte i przygotowane na zamówienie.

Kilogramów wysokiej klasy oferują sushi w ramach bufetu - dodatkowo mogą zaoferować sashimi z łososia lub tuńczyka, ale muszą one być specjalnie poprosił i są ważone w osobnym naczyniu, i są rozliczane według wyższej stawki.

A-la-carte są typowe restauracje, gdzie potrawy są zamawiane z ustalonego menu - jest to świetny wybór restauracji a-la-carte w Rio, serwująca dania kuchni począwszy od typowej brazylijskiej współczesnej Azji, Fusion, etnicznych i Vegan.


W kulturowo zróżnicowane i pomysłowe "a la carte" restauracji przy ulicach miasta to kolejny doskonały przykład lokalnej twórczości. Japońskie jedzenie przybył z dużym napływem imigrantów w Japonii na początku 20 wieku i jego od stać się modnym opcją wśród Cariocas.


Kuchnia francuska, we wszystkich jego formach, a wiele z jego złożoności, została również przyjęta z otwartymi ramionami przez ludzi z Rio de Janeiro. Restauracje krepa obfitości, i wyśmienitej kuchni paryskiej można znaleźć w restauracji w Leblon i Copacabana.

Wiele restauracji oferuje potrawy i smaki z całego Brazylii, a także szerszego Ameryki Południowej, serwująca wspaniałe Peru żywności pochodzenia Inków. Rio de Janeiro przyjęła inne kulinarne trendy na przestrzeni lat, z szeroką gamą stylowych i wynalazczych restauracje wegetariańskie i wegańskie.


W pełnej aprecjacji Cariocas "wielkiej powinowactwa i uczucia na żywność i muzyki, bary i restauracje w Rio często splatają się dwa, zapewniając klientom koncertów muzycznych, jak jedzą. Wiele barów i klubów wyściełających ulice dzielnic, takich jak oferty Lapa hipnotyzujący sambę pokazuje tradycyjne menu obok.


W Rio de Janeiro, bogatych kultur kulinarnych świata są zrośnięte z żartobliwym akcentem, tworząc wyjątkowo zróżnicowane i pomysłowe menu Carioca.

Zwany "Feijoada" Brazylijski narodową potrawą jest gulasz z czarnej fasoli, zawierające do trzynastu odmian wieprzowiny i kiełbasy cięć, a także opcjonalne warzyw. Wielu historyków uważa, że wywodzi się z gulaszu spożywanych w południowej Europie w czasie kolonizacji portugalskiej. Fasola i mięso, duszone godzinami, są bogate, kremowe, a wyjątkowy i restauracji na terenie całego miasta konkurować do produkcji bardzo najlepszych okaz tego brazylijskiego przysmaku.

Słynny Brazylijczyk grill, zwany "churrasco" urodził się w Brazylii, w stanie Rio Grande do Sul, gdy pionierskie rolnik bydło postanowił mięsa grill na drewnianych patyczkach nad ogniem, doświadczonych wyłącznie grubej soli. Podczas grilla często gościł w domach, mięso z grilla restauracji Rio prawdziwie zdobył swoją sławę. System "rodizio" (obrót), co nadaje churrascarias swój niepowtarzalny charakter i urok - ciągłe strumień soczystych kawałków mięsa, gdy jest stołach klientów i krojone na ich oczach, towarzyszy szeroki wachlarz przystawek, sałatek, ciast, i sushi.

Portugalczycy po raz pierwszy wprowadzony kurczaki do Brazylii na początku 20 wieku i na początku ptasznictwo w kraju był znany jako "Caipira Frango ', co oznacza' rustykalny kurczak". Obecnie Brazylia jest jednym z największych eksporterów mięsa drobiowego na świecie. Całej Rio, można znaleźć dowody, że Cariocas są dobrze zorientowani kucharze z kurczaka i konsumentów, i do perfekcji sztukę wypełnień, a także umiejętnie grillowane kawałki. Mijając barów i sklepów, mieszkańcy i odwiedzający są regularnie witany przez bogatych i kuszące zapachem Cypel-palone całych kurczaków.


Rio de Janeiro ma długą historię połowów, a jednocześnie nosił tytuł najwyższej wydajności rybackiej wszystkich państw. "Bacalhau" lub Cod, jest bardzo popularna ryba w Brazylii, a słowo odnosi się do naczynia delikatnie szlifowane cieszył narodowej, słynne na Boże Narodzenie. Bacalhau został wprowadzony do Brazylii przez portugalskiego sądu na początku 19 wieku.


Imponująca liczba dań z owoców morza pochodzą z północno-wschodniej Brazylii. "Moqueca de Peixe," gulasz rybny, który wywodzi się z rdzennych plemion w Bahia, jest tradycyjnie gotowane w glinianym garnku, z mlekiem kokosowym, oleju palmowego i wybór wybór ryb. "Acaraje" jest cudownie wyjątkowa afro-brazylijska potrawa tradycyjnej czarno-eyed fasola, cebula, sól i olej palmowy, który po raz pierwszy w 1916 roku w Bahia Składniki zwinięte w kłębek, trochę jak falafel, który jest następnie wyciąć na pół i podawane z nadzieniem z szarłat, parze krewetki, papryka i sałatka.

Cariocas uwielbiają swoje ciasta, słodycze i przekąski, które można znaleźć w prawie każdym barze, restauracji i domu w mieście. Są one spożywane w tabelach prawie każdy, od małych sklepów na górze faveli, do wyrafinowanych kolacje szampana w posh dzielnicy Leblon. Jeden z najbardziej ukochanych brazylijskich pikantnych wypieków jest "coxinha", A w kształcie łezki, kurczaka wypełnione, miękkie ciasto, pokryte pokruszony chleb, mówi się, że pochodzi z Sao Paulo pod koniec 19 wieku. Ramię w ramię z coxinha, zawsze można znaleźć szeroki asortyment "pasteis" lub ciastka. Są one wypełnione obu wypełnień tradycyjnych i współczesnych, w tym najczęściej ser, szynka, mięso mielone i krewetkami.

"Brigadeiro" jest archetypem brazylijska słodka - w dekadencki gościem na każdej imprezie i popularne uczta w szafkach Cariocas. Jest miękka i pobłażliwy trufla wykonany z zagęszczonego mleka, czekolady i masła, pokrytej posypką. Nazwa oznacza "brygady", jako hołd dla brygady Eduardo Gomes, który prowadził przez Prezydenta Rzeczypospolitej w 1946 roku słodkie i pikantne przekąski są na wiele sposobów odcinkowych diety Brazylia ian, i coś, co Cariocas czuję wielką dumę temat.


Każdemu Rio de Janeiro będzie witany przez zwodnicze "Caipirinha" - słynnego brazylijskiego koktajlu wykonane z cytryny, kruszony lód, cukru i "cachaça," duch trzciny cukrowej. Są też pyszne skręca na klasycznej, używając wódkę zamiast CACHAÇA i passiflory, kiwi czy mango zamiast cytryny.


Owoce ofiary Brazylii są jednymi z najsłodszych i najbardziej soczyste na całym świecie. Nazywane "Sucos ', istnieje ogromna różnorodność świeżo soków owocowych w ofercie w Rio: od tradycyjnego pomarańczy i jabłek, do bardziej tropikalnych opcji guawa, papaja, mango i chlebowca. Soki owocowe są bardzo popularnym składnikiem Carioca diety i stylu życia. Woda kokosowa jest ulubieńcem mieszkańców Rio, a można kupić w każdym kiosku lub nadmorskiej ulicy sprzedawcy.

"Acai" jest obchodzony tropikalne "super żywności", które mogą być wykorzystane w wielu różnych formach, w tym soki, koktajle i sorbety - często posypane słodkie i chrupiące musli, truskawek, bananów i miód.

Bez względu na jedzenie lub na okazję, piwo było przełomowym napojem w Rio przez długi czas, w którym pierwsze wzmianki o jego dacie spożycia z powrotem do 17 wieku. Obecnie na wszystkich dużych imprez społecznych, imprez ulicznych i brzęczących kwadratów, sprzedawców ulicznych sprzedaży puszek i butelek z dużych, przenośnych polach lodowych i mieszkańców stoi. Tradycyjnie, jak ważne jak marka piwa, więc jest jego temperatura: zimniej, tym lepiej!