Muzyka

Słynny na całym świecie za wyjątkowy, tętniącej życiem i kulturowo ekspansywnej muzyki, że urodziła, Rio de Janeiro jest jednym z najważniejszych miast dla rozwoju i upowszechniania starych i nowych gatunków.


I LOVE RIO bada ważnych epok w głębokiej muzycznej historii miasta, prezentując stare i nowe talenty i ujawnienie informacji o klasycznych koncertów i wystaw, festiwali i stron w wielu różnych rytmów takich jak Samba, Forró, Jazz, chorinho, maracatu i więcej.


image

Istotną częścią Carioca Kultury


Muzyka jest ważną częścią kultury Carioca - co równie ważne, jak plaż i lasów, które błogosławię Rio de Janeiro, Rio muzyka przenika każdy aspekt życia w mieście.

Jako miasto, które żyje, oddycha i porusza się w muzyce, Rio de Janeiro charakteryzuje w całym świecie jako sanktuarium dla uderzeń entuzjastów i kompozytorów - związane z religią, tożsamości, uroczystości i kompletny sposób życia, muzyka znajduje nowe rytmy i role w dniu duszy miasta i nocy.

Takie jest znaczenie muzyki w Rio, że władze miasta organizuje i sponsoruje rutynowo Darmowe koncerty i festiwale: up-and-coming artystów, a także słynne brazylijskie i międzynarodowe gwiazdy, regularnie grać na miejskich finansowanych wydarzeń. Gwiazdy takie jak The Rolling Stones, Rod Stewart, Black Eye Peas, Lenny Kravitz, David Guetta, Stevie Wonder i Roberto Carlos mają wszystko wykonywane na darmowe koncerty na plaży Copacabana lub Ipanema - gromadząc tłumy i cieszyć się spektakularny sukces. Każdego sylwestra, wiele darmowych koncertów organizowane są w kilku różnych miejscach w Rio de Janeiro, przyjmując zarówno wykonawców i publiczność z całego świata.


Lokalne, krajowe lub międzynarodowe śpiewaków i muzyków, są zawsze podane wiele szacunku i uwagi - kilka ważnych ulice, aleje i parki w Rio de Janeiro są nazwany Carioca liderów muzycznych, którzy są cenieni jako legend i inspiracji.


Antonio Carlos Jobim, pisarz ", Garota de Ipanema" Prawdopodobnie najbardziej piosenki słynnej składa się w mieście, jest czczony przez powitanie każdego gościa i poza terytorium Rio de Janeiro, a lokalne lotnisko międzynarodowe jest nazwana jego imieniem. Jednym z najbardziej tradycyjnych ulic w dzielnicy przełomowym Ipanema jest nazwany na cześć Vinicius de Moraes, współautor tej samej piosenki.

Utwory są objął i śpiewał na ulicy, wraz z przejeżdżającego samochodu, albo w licznych barów karaoke, że pieprz miasto. Nie jest rzadkością, aby świadkami mały tłum nagle śpiewać lub tańczyć do popularnej piosenki tylko dla przyjemności z nim, w barze, na plaży, czy na targach.


Podobnie jak to, co zrobić, plaże Rio są, muzyka w Rio de Janeiro często wypełnia lukę pomiędzy grup wiekowych i klas - w czasie karnawału, Samba jest jasne, korektor społecznej, a przez cały rok, często młodych i starszych śpiewać i tańczyć do rytmów samo utwory, w tych samych miejscach.


Cariocas kochają muzykę i kocham swoje miasto - w rezultacie, wiele z tekstów licznych piosenek pop, kompozycje Samba, Bossa Nova i są o Rio de Janeiro, czy ich miłość do wspaniałym mieście. Grany w wielu kochających sposobów, Rio de Janeiro była i nadal jest najbardziej znanym Carioca muzą.

Pochodzący z końca XIX wieku, najbardziej znany rytm urodził się w Rio de Janeiro jest Samba, jeszcze bardziej popularne przez znanych na całym świecie karnawału. Jednak jazzy Bossa Nova powstał również w mieście i otrzymał wiele międzynarodowej uwagi od piosenki 1962 przeboju "Garota de Ipanema". Później, Funk Carioca, urodzony w faveli Rio w 1980 roku, stała się ważnym i popularnym wyrazem kultury lokalnej.

Samba jest wielki skarb w musicalu skarbu ludzi Carioca, ale to nie jest jedyny - wielu innych mieszanek i melodii dać życie szeroki wachlarz uczuć i opisać hipnotyzujący strony do osobowości tej zmysłowej miasta.

Karnawał to czas dla Samba, Samba jest głos Carnival - przecież to niewątpliwy utwór znajduje się po mieście przez cały rok. Samba to narodowy dźwięk Brazylii, i to zróżnicowane w wielu innych rytmów i wyrażeń muzycznych, takich jak "Samba de Breque", a Samba z bardzo konkretnym tempie, gdzie piosenkarka może przedstawić nową postać, zrobić krótki humorystyczny monolog lub recytować komunikat w kontekście kompozycji. Samba wersja ballady, z tańcem i radosnym akcentem romantycznymi tekstami TO, jest wynikiem Samba Canção ", który stał się bardzo popularny na całym 1950 roku i zgromadził ogromną liczbę zwolenników, zarówno producentów, jak i konsumentów. Jest to również, o których mowa w połowie roku Samba, ponieważ jest powszechnie spotykane poza karnawału.

Urodził się z luźnej mieszanki pomiędzy Jazzu i bardziej miękkiego Samba beat, Bossa Nova to wyjątkowy tworzenia Carioca, który zainspirował tysiące artystów z całego świata, oraz o wpływie, która trwa do dnia dzisiejszego.

Ciszej i wyrafinowany, sama nazwa oznacza "nowy szczególny sposób tworzenia muzyki" jako "bossa" jest kwalifikator drogi Carioca, a "nova" wskazuje na remont i ewolucję. W ten sposób João Gilberto, Tom Jobim i Vinicius de Moraes, wśród wielu innych gwiazd i geniuszy muzycznych, stworzony w 1950 roku jest rytm, które niosą poczucie jeszcze nieznanego świata.

Dwa spiny rekordu są wystarczające dla słowa "Bossa Nova" przyjść płynie się od swoich sercach swoich uszu - jest to efekt, że ten konkretny gatunek ma się na tych, którzy czują, jak rytm może wygładzić wszystkie krawędzie i magicznie miejsce publiczność w krainie radości, ciepła i koloru: Copacabana.


Cenne dźwięki rodziny, przyjaciół, radosnych spotkań i spontanicznych osób, dla których Rio de Janeiro jest znany może być utożsamiana z Pagode, bardzo lubiany i wspieranej styl muzyczny, który łączy i rozszerza wszystkie najbardziej ukochanych cechy Samby - beat i teksty, z uczuciem i możliwość zaangażowania małych i dużych tłumów w jednej pasji piosenki.


Będąc towarzyskość jednym z najbardziej znaczących cech kulturowych ludzi Carioca, jeśli chodzi o korzystających z muzyki wszystkich łączy partię, czy to czyni go lub śpiewać: w rio towarzyski charakter muzyka jest najważniejsza, jak to sam rytm.

Nowoczesny bicie malejąco z faveli i przejęcia stacji radiowych i klubów nocnych jest Funk Carioca, czasem po prostu o nazwie "Funk". Ten rytm obejmuje rytmiczne elementy z Electronic, Samba, Hip Hop i Rap. Jest bardzo popularny w młodszych tłumy Dzięki chwytliwych piosenek i wybitnych artystów, a także mieszanek tworzonych przez DJ'ów, że bezpiecznik ten gatunek z innymi przedstawicielami muzyki tanecznej na świecie.


Rio de Janeiro jest domem dla ponad 160 dzielnic, i oczywiście wiele opracowany wyraźnej tożsamości muzycznej - jest to w zakresie lokalnych zakładów, popularnych rytmów, lub obu.


Niektóre dzielnice są szczególnie naznaczone bębnów, takich jak Lapa, artystycznej centrum miasta, gdzie niektóre z najlepszych restauracji i barów w nieformalnych znajdują. Wiele Cariocas i goście wybrać Lapa, aby przyłączyć się do zabawy z tańcem i delektując Rio za przysmaki. W tym punkt orientacyjny część miasta znajdują się jedne z najbardziej znanych i tradycyjnych zakładów, w których Samba żyje, i gdzie każdy dostaje ukąszony przez pszczołę tańca.

Inne dzielnice skupić na różnych klimatami i stylów - Ipanema jest domem dla wielu tradycyjnych zakładów Bossa Nova, a Gospodarze mieszkają na spektakle dziennie. Również w Ipanema, kilka sklepów i centrów kultury, gdzie można znaleźć książki, zapisów i pamiątki z historii i życia największych propagatorów i samego gatunku.

Przemysł muzyczny Brazylijczyk jest samowystarczalny: istnieje wystarczająco dużo muzyków i kompozytorów na scenie, aby produkować coś na każdy gust publiczności, która, ze względu na dużą społeczność i wiele różnych gatunków, jest niezwykłym osiągnięciem. Jest to również powód, dla brazylijskiej muzyki jest tak dobrze znane na całym świecie, i dlatego jej jakość jest tak wysoka, a jej podpis więc nieomylny.


Muzyka na żywo w Rio de Janeiro jest kolejnym z wielkich ikon miasta, i jest obchodzony jako Sugar Loaf Mountain, posąg Chrystusa Odkupiciela, lub czarno-białym chodniku słonecznej plaży Copacabana.


Koncerty i dużą skalę wydarzenia muzyczne są po prostu częścią muzycznego krajobrazu miasta - czy to dla świętuje początek fazy, krajowego lub lokalnego święta, śpiewanie za zwycięstwo w piłce nożnej lub uroczystości religijnych, Cariocas chętnie łączenie ich serca i głosy w spontanicznych refrenów.

Muzyka w Rio jest fundamentalnym elementem tożsamości Carioca - zrozumienie tego pozwala odwiedzającym, aby lepiej zrozumieć życie miasta i stworzyć głębsze połączenie z mieszkańcami. Znając trochę o kulturze muzycznej w Rio de Janeiro i dziedzictwa będzie największy, najcieplejszy uśmiech na każdym Carioca.