Historia

Historia Rio de Janeiro jest głęboko bogate, zróżnicowane i wielokulturowe - I LOVE RIO wygląda na początku rozwoju rytuałów i praktyk, z nadejściem żywności i stylów z całego świata i narodzin atrakcji miasta.


Zapewnia fascynujące informacje na temat rozwoju dzielnic, pochodzenia festiwale, imprezy, gatunków, telewizory wystawach i mody, a także sugestywne migawki z przeszłości, od starych plantacji kawy z 19 wieku, muzyczną musowania z 1970 roku oraz 80-i uroczystości z początku 20 wieku.


image

Rio Cidade Maravilhosa


Rio de Janeiro jest jednym z najbardziej eklektycznych metropolii świata - ogromna i naprawdę wyjątkowa mozaika, złożona z wielu krajobrazów społecznych, kulturowych i fizycznych. Zrozumienie przeszłości miasta jest niezbędna w zrozumieniu jego wyjątkową i wieloaspektowe współczesnej tożsamości.

Historia Rio następujący sposób fascynujący trajektorii: począwszy od wczesnego rdzennej ludności do portugalskiego rządów kolonialnych, a od monarchii do republiki, a nawet wojskowej dyktatury. Przez jego różnych ważnych epok, miasto generowane piękną architekturę, sztukę, kulturę, muzykę, jedzenie, i żywą duszę.

Port morski Rio wykonane to region strategicznym znaczeniu w handlu cukrem, złota i kawy, a państwo zostało więc dokonane stolicy kraju, w 1763 roku - tytuł, który zachował się i wyłącza przez prawie dwieście lat. Położenie portu i rola miasta kapitału są powszechnie uważane za dwa z najważniejszych czynników w rozbudowę i ewolucji dość mało prawdopodobne, górzystym regionie i bagnistym.

Rozwój geograficzny Rio jest oznaczony przez rozszerzenie obecnie od historycznego centrum miasta oraz rozwoju trzech sąsiednich regionów: handlu zorientowanych północnej strefie, szykowny i turystyczne Southern Zone, oraz nowej i nowoczesnej zachodniej Zone.

Region znany jako Brazylii była zamieszkana przez tysiące lat przez rdzennych mieszkańców, którzy przez niektórych kont osiągnęły obie Ameryki z Azji drogą lądową przez Alaskę lub morską wzdłuż Oceanu Spokojnego. Te pół-koczownicze plemiona mieszkał jako migrujących myśliwych-zbieraczy, i nigdy nie opracowano pisemnych zapisów lub monumentalną architekturę, więc niewiele wiadomo o ich historii. Do dziś wiele miejsc w okolicy Rio de Janeiro są wciąż nazwany przy użyciu rodzimych słowa - sławnej plaży Ipanema "jest jednym z przykładów, z" Ipanema ", co oznacza" złych wód, "najprawdopodobniej w odniesieniu do rybołówstwa. Samo słowo "Carioca", dziś używane, aby wskazać mieszkańcom miasta Rio de Janeiro, pochodzi od rdzennego słowa oca "Kari" ", co oznacza" biały dom "lub" dom białego człowieka ".


Obszar, w którym miasto zostało trybuny "odkrył" na 1 stycznia 1502 roku podczas wyprawy kierowanej przez portugalskiego Gaspar de Lemos, który uważał, że dotarł do ujścia wielkiej rzeki, i nazwał miasto "Rzeka stycznia" odpowiednio.


W 1565 roku portugalski ogóle Estácio de Sá oficjalnie założył miasto, próbując wypędzić Francuzów, którzy walczyli, by przejąć kontrolę obszaru do 10 lat: nazwał miasto "São Sebastião do Rio de Janeiro", a do XVIII wieku miasto było nazywane po prostu "São Sebastião.

Francuzi zostali wydaleni z powodzeniem dwa lata później, ale nadal walczą o dominację w następujących pięćdziesięciu lat. Wybrzeże w okolicach Rio de Janeiro przyciąga portugalskiej i francuskiej kolonistów ze względu na zyskowny handel Brazylii Wood i cukru, które mogą być przeprowadzane przez port.

W 17 wieku miasto było wciąż gęsto zaludnione przez rdzennych Indios. W rzeczywistości, od 1660 roku, to był dom do imponujących 6000 rdzennych Indios, w porównaniu do zaledwie 750 portugalskich i 100 Afrykanów. Pod koniec lat 17. i na początku 18 wieku, miasto stało się głównym punktem handlową dla niewolników, a także złoto i kamienie szlachetne wydobywa się w sąsiednim stanie Minas Gerais, iz tego powodu w 1763 roku generał rząd został przeniesiony z miasta Salvador w północno-wschodniej Brazylii, do Rio de Janeiro, czyniąc miasto stolicą państwa.


W całej Portugalii epoki kolonialnej, między 1763 i 1822 roku w Rio de Janeiro było stolicą Brazylii. W tym okresie, po części ze względu na jego status jako kapitał, a częściowo do bycia ważnym ośrodkiem handlu, Rio przyciąga ludzi z różnych części świata. Imigrantów z różnych części Europy, Azji i na Bliskim Wschodzie powstała działalność w mieście i jego okolicach, dając początek kulturze asymilacji, że jeszcze teraz jest charakterystyczny Rio.


Pod koniec 18 wieku, kryzys gospodarczy uderzył w miasto, tak jak inne kraje w Ameryce Południowej rywalizowali z Brazylią w produkcji trzciny cukrowej. Zmieniające pływy i fortuny przekształci Rio de Janeiro znacząco w następnym stuleciu.

Ze względu na trwającą wojnę Napoleona z Portugalii powrotem w Europie, Rio de Janeiro stała się tymczasową stolicą Portugalii, między 1808 i 1821, i to było w tym czasie, że dwór królewski został przeniesiony do Rio na pokładzie z 40 statków. Portugalski rodzina królewska przybyła w Rio w 1808 roku, przynosząc 20.000 członków portugalskiego sądu, jak również wyrafinowane standardów architektonicznych, artystów, naukowców i intelektualny, a dążenie do kościołów i nowoczesnych praktyk dyplomatycznych.

Rio stał się stolicą imperium Brazylii w 1822 roku, dalsze rozszerzenie handlu i handlu z Europą i resztą świata. W tym okresie, którego podstawową działalnością w stolicy była produkcja kawy, co prowadzi do powstania różnych gospodarstw i budowę wielu dworów nadal istnieje.


Produkcja kawy znacznie zwiększył gospodarki i handlu, a później stał się jednym z najważniejszych eksportu Rio de Janeiro, parzenia kawy popularny we wszystkich zakątkach świata na niespotykaną dotąd skalę.


W 1822 roku, wojna brazylijskiej Niepodległości rozpoczęły, a Rio de Janeiro stała się stolicą nowej i niezależnej monarchii. Później miasto pozostało stolicą Cesarstwa Brazylii aż do 1889 roku, a na końcu w trakcie republikańskich latach Brazylii do 1960 roku, kiedy stolica została przeniesiona do Brasilii.

W całej swojej historii, Rio de Janeiro było serce silnych i innowacyjnych nurtów politycznych i intelektualnych, które doprowadziły do zniesienia niewolnictwa w 1888 roku i powstania republiki w 1889 roku.

Ze spadkiem do niewolniczej pracy istotne plantacjach kawy i trzciny cukrowej, miasto zaczęło otrzymywać duże ilości europejskich imigrantów i byłych niewolników, przyciąga możliwości pracy zarobkowej, a między 1872 i 1890 liczba ludności podwoiła się. Ta eksplozja demograficzna spowodowana kryzysem mieszkaniowym, który istniał od połowy XIX wieku, a niepewne osiedla mieszkaniowe zaczęły pojawiać się na szczycie wzgórza miasta: osiedla te później nazwano "favelas" Teraz znany na całym świecie ze względu na ich charakterystyczny wygląd i ich istotny wkład kulturalnych, takich jak gatunek muzyczny "samba" i rozwoju spektakularne parady zespołów karnawałowych, że co roku w mieście.

Przez 1890 roku około miliona osób mieszka w mieście, z około ćwierć będących imigrantami - to oprócz byłych niewolników z plantacji kawy i cukru przez uwolnione w 1888 roku dekretem księżniczki Izabeli.

Na początku 20 wieku burmistrza Pereira Passos podjął szeroką skalę reform w tkance miejskiej miasta, budowy dróg, szerokie aleje i nowoczesne budynki, jak również zapewnienie asfaltową nawierzchnię do centrum miasta i okolicznych powiatów. Infrastruktura była wzorowana na paryskiej architektury czasu, i jest uważane za jedne z najważniejszych i najbardziej wpływowych pracy miały miejsce w historii Rio de Janeiro. To jest, gdy "Cidade maravilhosa" wyrazy lub "cudowne miasto", urodził się i na zawsze wyryte w duszy i tożsamości miasta.

W tym czasie serce miasta leżało w jego centrum, ograniczonym z jednej strony przez wybrzeża zatoki, a wnętrze zostało pełen małych działek i gospodarstw. Wraz z pojawieniem się elektryczności pod koniec 20 wieku, demograficzna zaczęła się zmieniać i tramwaje elektryczne włączone ludzi do życia w znacznej odległości od ich miejsca pracy, rozszerzenie granic miasta. Starego miasta, blisko do morza, został zamieniony na "Centro" (w środku) - obszar handlu i biznesu, podczas gdy mieszkalnych tkanka miast rozszerzył się wzdłuż wybrzeża i do wewnątrz, tworząc strefę północną. Rozbudowa musiał manewrować wokół osobliwego topografii miasta, gdzie góry są rzeźbione przez przez doliny i pokryte plaż.


W latach 1920 i 1950, a koniec na Rio de Janeiro stał się bardzo popularny wśród turystów z najwyższej półki i międzynarodowych gwiazd - to właśnie w tym okresie, w 1923 roku, że słynna Copacabana Palace Hotel został otwarty, a kręcono słynne filmy.


Począwszy od 1930 roku dzielnic ocean przed Copacabana, Ipanema i Leblon, który wcześniej został pomyślany jako egzotycznych miejsc na plaży, stał się cenionym lokalizacjach mieszkalnych, dzięki otwarciu tunelu, a przybyciem linii tramwajowych.

Literatura czasu zachwalała korzyści zdrowotne i społeczne nadmorskich kąpieli i plaży lotniczego i morskiego i przybrzeżnego życia stał się nowy trend - znak wyrafinowania i elitarnej rozrywki. Południe Strefa zaczęła być postrzegana jako centrum kulturalnym miasta, do domu hoteli wielkich, wyrafinowanych restauracji, kin, klubów i teatrów. Gatunek muzyczny "Bossa Nova" urodził się w tych regionach i rozkwitł w latach 1960-tych, 70-tych. i 80-tych.


W 1960 roku stolica została przeniesiona z federalnego Rio do Brasilia, stymulowanie miasto, aby znaleźć nową tożsamość, koncentrując się na bycie kulturalna stolica Brazylii.


Tworzenie tuneli i dróg otworzył także zachodnie wybrzeża rozciągnąć do intensywnego rozwoju. W latach 1970 obszar świadkiem znacznie przyspieszony proces urbanizacji, umożliwiając duży procent ludności zamożnej przenieść się do dzielnicy Barra da Tijuca, a także dalej na zachód do Recreio dos Bandeirantes, do domu spektakularnych parków i plaż. Duże domy, domki, centra handlowe i rezydencje zaczął wypełniać zachodnią krajobraz, dając większości współczesnych dzielnic w mieście.

Począwszy od 1990 roku, uprawnienia gminne stale stymuluje rozwój całego miasta, w pełni mobilizacji miejskiego i ekologiczny potencjał miasta i promowanie kultury, wypoczynku i sportu. Plaże zostały przekształcone w pomieszczeniach rekreacyjnych dla sportu i działań, takich jak występy muzyczne i pokazy, a muzea i galerie sztuki została ożywiona i rozwinięta przez miasto. Rewitalizacja ogólne i kulturalny miasta włączone gospodarzem ważnych imprez sportowych, takich jak FIFA World Cup w 2014 roku.

Ważnym kamienie milowe w historii miasta rozpoczął się w 2008 roku z realizacji pacyfikacji jednostek policji w kilku faveli całej Rio de Janeiro: te siły znacznie obniżone poziomy zbrodni czyni miasto znacznie bezpieczniejsze dla życia, odwiedzając i prowadzenia działalności gospodarczej, stymulujące nowy okres wzrostu i rozwoju oraz podkreślenie nowego i prestiżową rolę Rio na scenie świata.

Kultura Rio de Janeiro jest naznaczona jego rdzennych początków, dziedzictwo kolonizacji, ważne wpływy z szerokiej gamy kultur międzynarodowych, oraz pozycjonowania geograficznego miasta - jego portów, gór i plaż. Unikalny Historia miasta jest wyrzeźbiony go do podmiotu naprawdę organicznej i żyjącej zabaw kultur i idei.